پایگاه «ویکی فرهنگ‌نامه اصول‌فقه» راه‌اندازی شد

گروه فضای مجازی: مدیر مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی از راه‌اندازی ویکی فرهنگ‌نامه اصول فقه در اینترنت خبرداد.

 

حجت‌السلام و المسلمین محمدهادی یعقوب‌نژاد، مدیر مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی ضمن اعلام این خبر در تشریح عملکرد این ویکی اظهار کرد: خاصیتی که در ویکی وجود دارد این است که کاربر از طریق جست‌وجوگرها به ویکی دست پیدا می‌کند و در ویکی‌ یک موضوع را برای کاربر تبیین می‌کند و امکان نظردهی برای کاربر نیز فراهم است.

وی ادامه داد: مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی نیز فرهنگ‌نامه اصول فقه که حدود 6000 مدخل و 950 صفحه است را به صورت ویکی در اینترنت قرار داده است.

مدیر مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی تصریح کرد: با توجه به خاصیت ویکی بودن این فرهنگ‌نامه، کاربران علاوه بر دریافت اطلاعات هر مدخل می‌توانند به ارائه نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود بپردازند.

حجت‌الاسلام یعقوب‌نژاد درباره اهداف راه‌اندازی این ویکی گفت: هدف ما در واقع ارائه کردن اطلاعات حوزه‌های علمیه و علوم اسلامی در اینترنت است که مزایایی از جمله امکان برقراری ارتباط بیشتر و به روز با علاقه‌مندان و پژوهشگران است.

وی در مورد هدف دیگر این اقدام و برنامه‌ آینده مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی در این زمینه بیان کرد: هدف دیگر ما این بوده است که به یک الگو برای گسترش فعالیت‌های مرکز در زمینه انتقال مفاهیم دینی در اینترنت دست یابیم و برنامه مرکز هم این است که در آینده فرهنگ‌نامه‌های سایر علوم اسلامی را به صورت ویکی در اینترنت قرار دهد.
برای مشاهده ویکی فرهنگ‌نامه اصول فقه اینجا کلیک کنید!

یادآور می‌شود، پیش از این نسخه آزمایشی دانشنامه فقه و اصول به نشانی www.wikifeqh.ir بر روی اینترنت قرار گرفته بود.

منبع

/ 0 نظر / 6 بازدید